loading

Co to jest asystent parkowania?

Z Oplem zaparkujesz wszędzie – nawet na ciasnym parkingu pod centrum handlowym! Prezentujemy funkcję, która od dziś ułatwi życie osobom, które nie czuły się pewnie podczas parkowania.

Asystent parkowania

To system wspomagający parkowanie, w który wyposażone są m.in. Nowa Astra czy Grandland X. Jeśli nie czujesz się pewnie podczas manewru parkowania – to rozwiązanie idealne dla Ciebie. System ma za zadanie zaparkować możliwe szybko i skutecznie, a jedyne co Ty musisz zrobić to postępować zgodne z instrukcjami, które wyświetlają się na ekranie np. wrzucić wsteczny bieg.

Asystent parkowania Opel

Twój Opel sam sprawdzi ilość wolnego miejsca i podejmie decyzję o parkowaniu za Ciebie. Wszystko przebiega dość łatwo: w menu na ekranie wybieramy Asystenta parkowania, ustalamy opcję parkowania (równolegle, prostopadle), a następnie nie szybciej niż 30 km/h oraz nie dalej niż 1,8m od zaparkowanych aut jedziemy do przodu. Nasz samochód sam rozpozna miejsce gdzie się zmieści, a następnie poprosi Cię np. o wrzucenie wstecznego biegu. Samochód sam wykręci tak, aby zmieścić się w lukę i zaparkować możliwie najbliżej krawężnika lub innego pojazdu.

Możecie przekonać się się sami jak działa asystent parkowania dzięki filmowi, który znajdziecie na naszym kanale na YouTube:

 

Czujniki parkowania

Dodatkowym zabezpieczeniem poza standardowymi czterema czujnikami parkowania z przodu i tyłu, są po dwa dodatkowe boczne czujniki radarowe w każdym zderzaku, które pomagają w monitorowaniu martwego pola w lusterkach bocznych. Dzięki temu nasz Asystent Parkowania może zaparkować dosłownie „na milimetry” od innego samochodu.

Asystent parkowania – modele i cena

Aktualnie asystent parkowania znajdziemy w takich modelach jak:

CENNIK NOWA ASTRA

CENNIK INSIGNIA

CENNIK GRANDLAND X

CENNIK CROSSLAND X

CENNIK COMBO LIFE

Autor: Wiktoria Badura

Data publikacji: 26 października 2019r

Do góry