loading

Kiedy najlepiej kupić nowy samochód?

To chyba najczęściej zadawane naszym handlowcom pytanie. Kiedy jest najlepsza oferta? Kiedy się zdecydować, żeby była najatrakcyjniejsza cena? Jaki czas w roku wybrać na zakup wymarzonego samochodu? Odpowiedź pewnie Was mocno zaskoczy!

Jako szef sprzedaży z wieloletnim doświadczeniem mogę z czystym sumieniem powiedzieć: NIE MA jednego konkretnego, określonego terminu, w którym zakup samochodu zawsze byłby najlepszy.

Dlatego radzimy – zakupu należy dokonać gdy dojedziecie do wniosku, że to już ten moment. Czasem zdarza się, że stare auto się psuje i już nie opłaca się po raz kolejny go naprawiać. A czasem zwyczajnie jakiś model zachwyci Was do tego stopnia, że poczujecie, że musicie go mieć. Najczęściej jest jednak tak, że taki zakup planuje się przez jakiś czas, odwiedza salony różnych marek, czyta opinie w intrenecie, porównuje, a następnie wybiera najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie. Potrzeby klientów są tak różne jak różni są ludzie, więc ważne, żeby zawsze pamiętać, że wybieracie auto dla Siebie i to Wasze potrzeby ma ono spełniać i musi się pojawić w Waszym życiu dokładnie wtedy kiedy jest na to najodpowiedniejszy dla Was moment.  

O czym ZAWSZE  warto pamiętać przed podjęciem ostatecznych decyzji?

O decyzji co robimy ze starym samochodem. Można go zostawić w rozliczeniu tym samym nie pozostając ani jednego dnia bez auta. Można sprzedać na własną rękę, czy zostawić jako kolejne auto w rodzinie. W przypadku decyzji o sprzedaży zawsze warto zwrócić uwagę kiedy w obecnym samochodzie kończy się przegląd i polisa ubezpieczeniowa. Skoro nosicie się z zamiarem wymiany samochodu, warto to zrobić przed tymi terminami. W końcu po co wydawać niepotrzebnie pieniądze na stary samochód.

Zawsze staramy się stworzyć najkorzystniejszą ofertę dla klienta.

Oferujemy zniżki dla grup zawodowych czy pracowników firm, z którymi Opel ma lub miał podpisaną umowę o współpracę. Dlatego w naszej marce między innymi nauczyciele, pielęgniarki czy górnicy mogą uzyskać dodatkowy rabat przy zakupie nowego samochodu. Ale to nie koniec - mamy zniżki dla pracowników wielu banków, sieci telefonii komórkowych, firm ubezpieczeniowych, firm z  branży spożywczej czy chociażby Castoramy. Dlatego zawsze warto powiedzieć gdzie się pracuje i zapytać o rabat – wiele razy udało nam się mile zaskoczyć klienta dodatkową zniżką za wykonywany zawód.

Wyprzedaż rocznika, czyli najlepsza okazja, aby tanio kupić samochód.

Nie zawsze na wyprzedaży rocznika jest najlepsza oferta. Zaskoczeni? Magia wyprzedaży roczników ma się w naszym kraju bardzo dobrze, a samochody z poprzedniego roku nadal mają całkiem spore rabaty. Jednak okres bardzo dużych różnic w cenie dawno już minął. Bywają sytuację, że różnica pomiędzy starym, a nowym rokiem to raptem 2 000 zł.  Warto wtedy zastanowić się jak długo będziemy użytkować nowy samochód i jak jego rocznik wpłynie na jego wartość w momencie sprzedaży. Czasem też na wyprzedaży nie ma już danej wersji wyposażenia czy koloru, lub mamy ograniczony wybór co do silnika. Zawsze warto porównać z ceną z nowego rocznika – może się okazać, że za niewielką dopłatą nie trzeba rezygnować z wymarzonej wersji.

Kiedy kupić nowy samochód?

Nie stać mnie na nowy samochód.

Kredyt czy polisa ubezpieczeniowa najczęściej są najtańsze w salonie. Jeżeli więc kupujecie nowy samochód i chcecie skorzystać z kredytu to oferta w salonie w większości przypadków będzie tańsza niż kredyt gotówkowy nawet w waszym banku. Dokładnie tak samo jest z polisą ubezpieczeniową – oferta w salonie będzie najczęściej najatrakcyjniejsza, albo w tej samej cenie zakres polisy będzie dużo większy niż u agenta. Przy okazji korzystając z oferty kompleksowej można otrzymać lepszą cenę.

To co? Zdecydowani? Jeśli tak – mamy dla Was świetną wiadomość! Tylko w marcu nasz salon organizuje 100 godzin wyprzedaży, podczas której zostanie przecenionych 100 Opli, a 100 klientów, którzy umówią się na jazdę testową otrzymają od nas jeden ze 100 gadżetów niespodzianek. Mało? Każdy kto między 11 a 23 marca kupi nowy samochód będzie miał możliwość zdobycia vouchera na weekend w Hotelu Mazowsze Medi Spa w Ustroniu.

Gwarantujemy – taka okazja się nie powtórzy!

Autor: Monika Pieter

Do góry