loading

Zalety i wady Opla Astry

Opel Astra to jeden z najczęściej spotykanych modeli samochodów na Polskich drogach. Nie trzeba długo szukać, aby znaleźć różne jej wersje w swoim mieście. Zastanawialiście się kiedyś – co właściwie sprawia, że Astra jest tak popularna na świecie? Dzisiaj postaramy się Wam przybliżyć zalety i wady Opla Astry!

Zacznijmy od...

Zalety Opla Astry

 

Rozsądny prymus

Opel Astra to po prostu rozsądny wybór. Otrzymujemy prosty, acz nowoczesny samochód, ciekawy stylistycznie, odpowiednio wyposażony, wygodny, pojemny, oszczędny i dynamiczny w naprawdę przystępnej cenie. Pod względem rozsądku – Opel Astra jest liderem na naszym rynku.

 

Miejskie gabaryty Opla Astry

Opel Astra to idealny miejski samochód. Jego gabaryty pozwalają na wykonywanie manewrów na ulicy bez problemu. Dodatkowo posiada również bardzo duży kąt skrętu. Zaletą Opla Astry jest fakt, że będzie nam się nią łatwo poruszało niezależnie od miejsca w którym się znajdziemy. Jest zwinna i przyjemna w prowadzeniu.

 

Astra jest łatwa w obsłudze

Wszystkie narzędzia, które znajdziemy w Oplu Astrze są proste i wszystkim doskonale znane. Na kokpicie znajdziemy tylko te najbardziej potrzebne przyciski, które ułatwiają nawigację w trakcie jazdy. Całość zaprojektowana jest tak, aby nikt nie miał problemu z obsługą Opla Astry.

 

Przestronne wnętrze Astry

Mimo miejskich gabarytów w środku tego modelu jest naprawdę sporo miejsca. To kolejna zaleta Opla Astry! Kierowca i pasażer z przodu posiadają ergonomiczne fotele z regulacją i mają sporo miejsca na nogi. Na tylnej kanapie spokojnie zmieszczą się trzy dorosłe osoby. Tylną kanapę Opla Astry – za dodatkową dopłatą – można doposażyć w dzielenie na trzy części. Warto też wspomnieć, że zarówno z przodu jak i z tyłu w Oplu Astrze nie brakuje miejsca nad głową.

 

Astra jest oszczędna

Normy emisji, które są ustalane przez Unię Europejską powodują, że wszyscy producenci muszą jakoś poradzić sobie z wytwarzanymi przez ich samochody CO2. Opel Astra został wyposażony w trzy cylindrowe, turbodoładowane silniki, które nie tylko mieszczą się w normach emisji spalin, ale również sprawiają, że model ten jest niezwykle oszczędny. Zatem kolejną zaletą Opla Astry jest jej oszczędność – testy wykazały średnie spalanie na wysokości 6,5l / 100km i mniej.

 

Dynamiczny i ekonomiczny silnik

Nowe silniki nie ustępują swoim poprzednikom. Nie tylko są ekonomiczne i oszczędne, ale dają również sporo frajdy z jazdy. Silnik Opla Astry jest dynamiczny i posiada najekonomiczniejszy układ jezdny. Niemiecki model daje więcej mocy na niskich i średnich obrotach.

 

Astra ma dobry układ kierowniczy

Jedną z największych zalet Opla Astry jest jej układ kierowniczy, który pracuje bardzo lekko. Ten miejski samochód jest bardzo prosty w prowadzeniu dzięki poprawnie dobranej sile wspomagania. Świetnie trzyma się na zakrętach, nawet jeśli ktoś lubi bardziej dynamiczną jazdę. Ruchy nadwozia i podsterowność w Oplu Astrze są znikome, a z kolei trakcja – bardzo dobra.

 

System multimedialny w Oplu Astrze

Kolejną zaletą Opla Astry jest jej system multimedialny. Już w podstawowej wersji Astra wyposażona jest w 8-calowy wyświetlacz, który pozwala nam na sterowanie wszystkimi ustawieniami. Multimedia w Astrze są łatwe i funkcjonalne. Dodatkowo możemy korzystać z AndroidAuto.

 

Opel Astra jest ekologiczny

Dzięki wprowadzonym zmianom w silnikach, nowy Opel Astra po liftingu jest samochodem bardzo ekonomicznym. Zaletą Astry jest 19% niższa emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Dzięki temu wynikowi spełnia ona rygorystyczne normy EURO-6d.

 

Wady Opla Astry

 

Nie najlepiej wyciszone wnętrze

Nasi klienci często narzekają na to, że w kabinie Opla Astry jest dość głośno. Nowe silniki „mruczą” i jest to słyszalne w środku. Oczywiście dla niektórych może być to zaletą Opla Astry. Jeśli jednak lubicie bardziej wyciszone wnętrza – polecamy zainteresować się droższymi wersjami Opla Astry, które posiadają w standardzie wyciszającą szybę przednią.

 

Wielkość bagażnika Opla Astry

Bagażnik w standardowej wersji Hatchback Opla Astry ma od 370 do 1210l. Wystarcza na większe zakupy lub zapakowanie się pary na wakacje. Jeśli jednak planujecie podróż w większą ilość osób, polecamy zaopatrzyć się w Opla Astrę w wersji kombi gdzie bagażnik ma od 540 do 1630l. Należy tu jednak wspomnieć, że SUV-y innych marek posiadają zaledwie kilka litrów większe bagażniki, mimo sporo większych gabarytów.

 

Zawieszenie nie jest miękkie

Wielu klientów zauważyło również, że zawieszenie Opla Astry nie jest bardzo miękkie przez co duże wyboje są zauważalnie bardziej odczuwalne. Mimo to spotkaliśmy się również z opinią, że Astra jest dużo miększa od samochodów innych marek z tego segmentu, w związku z czym mocniej buja na pofalowanych odcinkach.

 

Klasyczna stylistyka

Opel Astra to nie samochód którym można wyróżnić się na drodze. To przede wszystkim model, który ma być praktyczny, wygodny i przystępny cenowo. Decydując się na Opla Astrę otrzymujemy nowoczesny samochód, który nie rzuca się w oczy na ulicy.

Autor: Wiktoria Badura

Data publikacji: 26 sierpnia 2020r

Do góry