loading

Opel FlexCare – co gdy kończy się gwarancja?

Każdy z nas spotkał się z propozycją odpłatnego wydłużenia gwarancji przy zakupie sprzętu elektronicznego i właściwie obecnie nikogo to nie dziwi. Nie każdy jednak ma świadomość, że w marce Opel wykupić można bardzo podobny produkt. Co nas osobiście zaskakuje najbardziej – cena naszej wydłużonej gwarancji, właściwie bardzo często jest podobna do ceny wydłużenia gwarancji na telewizor czy lodówkę! A przecież wartość samochodu jest nieporównywalnie wyższa! Ale po kolei.

 

Co to jest Ochrona Pogwarancyjna Opel Flex Care?

Jest to dodatkowa gwarancja, którą można nabyć u dealera Opla. Ochrona pogwarancyjna startuje po wygaśnięciu dwuletniej gwarancji producenta, jej  zakres jest zaś tożsamy z gwarancją na nowe samochody marki Opel. Ochrona pogwarancyjna oferowana jest odpłatnie, można ją wykupić na kolejny rok, dwa albo trzy lata. Co ważne – jest ona wystawiana na samochód, co oznacza, że w momencie sprzedaży nabywający otrzymuje również ochronę pogwarancyjną.

Lata ekspolatacji samochodu a ochrona pogwarancyjna FlexCare

FlexCare można nabyć w trzech wariantach:

 1. Ochrona pogwarancyjna z assistance

  który obejmuje ochronę pogwarancyjną w wybranym zakresie czasowym wraz z wydłużeniem usług assistance oferowanym przez producenta w ramach gwarancji na czas trwania ochrony.
 2. Ochrona pogwarancyjna z obsługą okresową

  obejmuje dodatkowo przeglądy okresowe realizowane zgodnie z harmonogramem serwisowym.
 3. Ochrona pogwarancyjna z elementami eksploatacyjnymi

  zawiera pełną obsługę serwisową wraz z wymianą elementów eksploatacyjnych określonych w certyfikacje FlexCare.

Rodzaje ochrony pogwarancyjnej FlexCare

Dla kogo Ochrona pogwarancyjna FlexCare?

Program Opel FlexCare i jego elementy dostępne są do pojazdów kupionych u Autoryzowanych Dealerów Opel przez klientów detalicznych, B2B oraz flotowych. Z programu wyłączone są taksówki, pojazdy przeznaczone do zarobkowego przewozu osób, nauki jazdy, służb publicznych.

FlexCare w wariancie standardowym może nabyć pierwszy właściciel pojazdu w okresie 24 miesięcznego obowiązywania gwarancji sprzedawcy lub też drugi właściciel pod warunkiem, że kupuje samochód po demonstracyjny dealera. FlexCare poszerzony o obsługę serwisową można nabyć przed pierwszym przeglądem okresowym, nie później niż w ciągu 12 miesięcy.

 

Jakie są wyłączenia, czyli czego nie obejmuje FlexCare?

Jak w każdej standardowej gwarancji wyłączone są elementy, które zużywają się w normalnym procesie eksploatacji samochodu takie jak: okładziny hamulcowe, bębny hamulcowe, tarcze hamulcowe i klocki hamulcowe, łożyska wyciskowe sprzęgła, tarcze dociskowe sprzęgła oraz tarcze cierne, opony, pióra oraz gumy wycieraczek, paski napędu osprzętu, paski zębate oraz paski klinowe, wewnętrzne/zewnętrzne elementy wykończeniowe, listwy ozdobne, uszczelki, osłony, progi i nadkola, pokrowce siedzeń i oparć, wykładziny i dywaniki podłogowe, pęknięcia szyb (na skutek ingerencji z zewnątrz), przewody grzejne szyb (na skutek uszkodzenia mechanicznego), świece zapłonowe, rury wydechowe oraz tłumiki, baterie nadajników zdalnego sterowania, bezpieczniki, żarówki z wyjątkiem żarówek w reflektorach ksenonowych, sprężyny gazowe do klapy tylnej i pokrywy silnika, amortyzatory i kolumny MacPhersona.

 

FlexCare nie obejmuje również:

 • Wyważania i geometrii kół
 • Regeneracji filtra cząstek stałych
 • Akumulatorów rozruchowych
 • Regulacji ustawienia elementów nadwozia takich jak zamki i zawiasy
 • Eliminacji hałasów i wibracji wywoływanych przez wadliwie spasowane części nadwozia lub złą geometrią nadwozia, kół lub zawieszenia
 • Regulacji następujących elementów: hamulce, hamulec postojowy, sprzęgło, skrzynia biegów, paski klinowe, zapłon, mechanizm rozrządu silnika, reflektory, geometria ustawienia kół przednich, drzwi, pokrywa silnika, pokrywa bagażnika, klapy, okno dachowe, szyby, przesłony nawiewów

 

Ile kosztuje ochrona pogwarancyjna FlexCare?

Pakiet FlexCare dobieramy uzależniając go od planowanych rocznych przebiegów samochodu. Mamy w sumie 5 progów 10 000, 15 0000, 20 000, 30 0000 i 40 000 kilometrów przebiegu rocznie. Następnie wybieramy interesującą nas długość ochrony – dodatkowy rok, dwa lub trzy lata.

ZOBACZ PEŁNY CENNIK OCHRONY POGWARANCYJNEJ FLEXCARE

Dlaczego warto wybrać FlexCare?

Mówiąc prosto – użytkownik Astry, który jeździ nie więcej niż 15 000 km rocznie może wykupić Ochronę Pogwarancyjną FlexCare na dodatkowe 3 lata za 1 499 zł.

To oznacza, że płacąc 1 499 zł otrzymuje w tej cenie 5 lat gwarancji na samochód oraz 5 lat bezpłatnej pomocy drogowej assistance Opel w razie awarii samochodu. Gdyby przejechał 60 000 km w 55 miesięcy, gwarancja zakończy się w 55 miesiącu.

Warunki programu są jasne, przejrzyste i bardzo korzystne. Jak widzicie w cenie gwarancji za lodówkę czy średniej klasy TV macie ochronę pogwarancyjną na samochód wart kilkukrotnie więcej!

Dodatkowo zyskujecie podwójnie – nie tylko spokojem i poczuciem bezpieczeństwa w trakcie użytkowania swojego samochodu. Wasze auto będzie również dużo więcej warte jako samochód używany, który nadal objęty jest gwarancją!

 

Data publikacji: 22 października 2019r

Autor: Monika Pieter

Do góry