loading

Ferie zimowe samochodem - o czym warto pamiętać?

Zorganizowanie atrakcyjnego wyjazdu na ferie zimowe to nie lada wyzwanie i nie zawsze jesteśmy w stanie pomyśleć o wszystkim. Wielu z nas decyduje się na podróż własnym samochodem, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze, a zyskujemy wygodę i elastyczność. Jednak w ferworze przygotowań, szukania najkorzystniejszej trasy czy najtańszej ceny hotelu nie zapomnijmy odpowiednio przygotować swój samochod do trasy.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym o niczym nie zapomnisz:

 1. Pamiętaj, że to opony trzymają Twój samochody na drodze.

  Jeśli jeszcze z jakiegoś powodu nie wymieniłeś ich na zimowe lub są one w złej kondycji, warto zadbać o ich wymianę przed dłuższą trasą. Możesz również zaoszczędzić na ich montażu kupując jedną z objętych promocją komplet kół w naszym salonie >> tutaj.
 2. Podjedź do najbliższej Stacji Kontroli Pojazdów

  Poproś, aby specjaliści sprawdzili Twój samochód pod kątem bezpieczeństwa. Mechanicy wychwycą nawet drobne usterki i poinformują czy mogą one podczas podróży urosnąć do rangi poważnej awarii. Zapraszamy do naszej stacji kontroli pojazdów w Rudzie Śląskiej.
 3. Sprawdź kondycję akumulatora

  Jak dobrze wiemy, jeśli coś ma się zepsuć to na pewno nie pod naszym domem, a raczej kilkaset kilometrów od niego. Zapobiegaj takim sytuacją (oraz nerwom im towarzyszącym) i upewnij się, że akumulator w Twoim samochodzie jest w odpowiedniej kondycji. Jeszcze tylko do końca stycznia 2019 możecie skorzystać z rabatu 25% na usługę w naszym serwisie, która obejmuje akumulator, kontrolę, wymianę oraz pomiar prądu ładowania, a to wszystko już od 370 zł brutto >> tutaj.
 4. Zerknij również na swoje wycieraczki

  One również z czasem się zużywają. Podróży trasami szybkiego ruchu często towarzyszy błoto i chlapanie nim po szybach – co w łatwy sposób ograniczy Ci widoczność. Tani serwis Opla zajmie się Twoimi wycieraczkami nawet za 119 zł >> tutaj. Zobacz również wycieraczki w Opla w sklepie internetowym.
 5. Sprawdź żarówki

  Dzięki którym jesteś widoczny na drodze. Jadąc w trasę z niedziałającymi światłami nie tylko narażasz się na niebezpieczeństwo, ale również na wysoki mandat od policji! Żarówki do swojego samochodu kupisz nawet przez Internet bez wychodzenia z domu >> tutaj.
 6. Sprawdź poziom płynów w swoim samochodzie

  Zadbaj o płyn chłodniczy, hamulcowy, olej silnikowy oraz płyn do spryskiwaczy! Ten ostatni dostaniesz w prezencie przy wizycie w naszej Stacji Kontroli Pojazdów, natomiast pozostałe kupisz w promocyjnych cenach >> tutaj.
 7. Sprawdź ciśnienie w kołach

  To naprawdę nic trudnego i z łatwością wykonasz to sam – przy wielu stacjach benzynowych stoją kompresory dzięki, którym szybko sprawdzisz i wyrównasz ciśnienie w swoich kołach. Informację o wartościach znajdziesz zazwyczaj w schowku lub na progu drzwi od strony kierowcy. Jeśli nie wiesz jak to zrobić poproś obsługę stacji benzynowej lub przyjedź do naszej Stacji Kontroli Pojazdów, a nasi mechanicy zrobią to za Ciebie.

W co należy zaopatrzyć swój samochód przed wyjazdem?

 1. Skrobaczkę do szyb (którą dostaniesz w prezencie podczas wizyty w naszym serwisie, wystarczy jedynie poinformować doradcę o artykule na naszym blogu) oraz zmiotkę na wypadek obfitych opadów śniegu.
 2. Warto zaopatrzyć się również w cały zestaw wyjazdowy , który zawiera wszystko co najpotrzebniejsze (i nie trzeba szukać tego osobno), dostaniecie je >> tutaj.
 3. Sprawdź czy posiadasz ważną gaśnicę , a jeśli nie, podjedź do najbliższej Straży Pożarnej i poproś o wymianę lub podbicie ważności. Pamiętaj, że za nieważną gaśnicę w samochodzie również możesz otrzymać mandat!
 4. Nawet w sprawnym samochodzie może nas coś zaskoczyć, dlatego warto mieć przy sobie wszystko co może się zepsuć np. komplet żarówek (>> tutaj), zapasowe koło lub spoiwo naprawcze (>> tutaj), lewarek, zestaw kluczy, dodatkową butelkę płynu do spryskiwaczy oraz łańcuchy na koła.

Tak przygotowany samochód nie powinien sprawić nam problemu, a nieprzyjemna niespodzianka nie zaburzy na długo naszego odpoczynku. Dzięki temu będziemy czuli się pewniej i bezpieczniej, a bez zmartwień na pewno lepiej spędzimy wolny czas podczas zimowego wyjazdu!

Programy serwisowe Opel

Autor: Wiktoria Badura

Data publikacji: 1 stycznia 2019

Do góry