loading

Legendy miejskie i suche fakty

Trend elektromobilności przez długi czas nie miał dobrej sławy, co w gruncie rzeczy było wynikiem sporej ilości legend i mitów, które na przestrzeni wielu lat powstały wokół aut elektrycznych. Spora część powtarzanych z ust do ust tez zostało w ostatnim czasie dokładnie wyjaśnionych, więc nic dziwnego, że auta elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Właściciele aut elektrycznych doceniają zwłaszcza rewelacyjne osiągi, które są wynikiem fantastycznej sprawności napędów. W autach elektrycznych wykorzystuje się prawie 90% energii na moc, podczas gdy w autach spalinowych jest to mniej niż 1/3. Wszystko dzięki wykluczeniu procesu spalania oraz niewielkiej ilości strat w elektrykach. Dodatkowo auta te są niezwykle ciche, ich moment obrotowy jest dostępny niemalże od razu, co ma znaczny wpływ na radość z jazdy, a dodatkowym atutem jest niski, momentami bardzo niski (wręcz zerowy) koszt podróży. Z roku na rok również zasięgi elektryków są coraz większe, a także rozbudowywana jest sieć stacji ładowania. Wszystko to sprawiło, że sporo producentów zadeklarowało się w ciągu najbliższych kilku lat wycofać zupełnie ze swojej oferty auta inne niż napędzane prądem, a spora część społeczeństwa zaczęła się na poważnie interesować samochodami elektrycznymi.

Stworzone do miejskiej jazdy

Nie od dziś wiadomo, że na szeroką skalę promowany trend elektromobilności w największym stopniu ma objąć większe i mniejsze aglomeracje miejskie. To tu małe, zwinne, ekonomiczne auta elektryczne, które nie muszą posiadać gigantycznego zasięgu będą się sprawdzać lepiej niż doskonale. Jednym z aut stworzonym do miejskiej jazdy jest nowy elektryczny Opel Corsa-e. Jest to pierwszy model od 2006 roku, który został zaprojektowany praktycznie od podstaw. Przeprojektowanie sprawiło, że nowy Opel Corsa-e wyróżnia się nowoczesnymi technologiami oraz systemami bezpieczeństwa i udogodnieniami, których nie można znaleźć u poprzedników. Elektryczna Corsa-e dostępna jest tylko w wersji 5-drzwiowej. Wersję tę docenią zarówno single, jak i mamy z małymi dziećmi. Jest to niezwykła wygoda oraz rewelacyjny komfort codziennych podróży.

Czas na zmiany

Elektryczna rewolucja powoli staje się faktem, często nie tylko z powodu chęci i świadomości producentów oraz kierowców, ale także rygorystycznie narzuconych norm, które obecnie stawiają duże wymagania przed silnikami wysokoprężnymi diesla, a niedługo swoim zasięgiem obejmą także silniki benzynowe. Warto się przygotować na tę ewentualność i już dziś pomyśleć o dobrym i wygodnym aucie miejskim, które napędzane będzie prądem np. rewelacyjnym, elektrycznym Oplu Corsie-e.

 

Do góry